10 kwiecień 2024

Groził znajomym. Trafił do aresztu

zdjęcie: Groził znajomym. Trafił do aresztu / fot. KPP w Iławie
O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 25-latka. Mężczyzna z siekierą groził swoim znajomym, a także rzucał w nich różnymi przedmiotami. Mieszkaniec gminy Iława został już przetransportowany do więzienia, gdzie spędzi co najmniej 3 miesiące.

Oficer dyżurny iławskiej policji we wtorek (9.04.2024 r.) kilka minut po 22:00 został poinformowany o groźbach. Zgłaszająca dodała, że o znajomy znajdując się pod działaniem alkoholu, wymachując siekierą, grozi im pozbawieniem życia. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że mężczyzna w kierunku pokrzywdzonych rzucał również różnymi przedmiotami, a były to kawałki drewna, szklane butelki, rower, a także krzesła. Jak ustalili policjanci, jedna z kobiet miała ranne nogi. W trakcie czynności okazało się, że 25-latek wybiegł z domu z siekierą, po czym wrócił, a w mieszkaniu jest kobieta i małe dziecko. Zgłaszający oświadczyli, że obawiają się o swoje życie i zdrowie, dlatego na miejsce wezwali funkcjonariuszy. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława podczas osadzania miał prawie promil alkoholu w organizmie. Na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze przedstawili 25-latkowi zarzut. Natomiast sąd zastosował, wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec gminy Iława najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za groźby karalne przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.