19 marzec 2024

zdjęcie: Jeden jechał pod wplywem alkoholu, drugi autem bez OC a trzeci mając zakaz sądowy. Takich kierującyc zatrzymali kierujący / fot. KPP w Iławie
Nie ma dnia, żeby funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie nie zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących, niestosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Właśnie te osoby są potencjalnymi sprawcami, a nierzadko ofiarami najcięższych w skutkach wypadków drogowych. Policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.

Pierwszego kierującego policjanci zatrzymali w poniedziałek (18.03.2024 r.) kilka minut po godzinie 7:00 w gminie Iława. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Policjanci wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latek kierował samochodem, mając 0,21 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Kolejnego kierującego policjanci zatrzymali również w gminie Iława. Tym razem podczas kontroli okazało się, że 53-latek kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu, ponieważ nie miał opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Policjanci zakazali mu również dalej jechać citroenem. O zaistniałej sytuacji został również poinformowany Fundusz Gwarancyjny.

Tymczasem po 22:00 w Jędrychowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Policjanci również tego kierującego wylegitymowali, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 30-latek ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjanci pamiętali również, że mieszkaniec gminy Kisielice był także karany za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym skontrolowali jego samochód i w buciku wiszącym na lusterku wstecznym znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Od mężczyzny została również pobrana krew do badania. 30-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.