21 marzec 2024

zdjęcie: Kobieta trafiła do więzienia a dwóch mężczyzn opłaciło zaległe grzywny. Takich poszukiwanych w środę zatrzymali policjanci / pixabay/964522
Będąc poszukiwanym, jest się niepewnym swojego jutra. Unika się policjantów i próbuje być niezauważonym. Wszystkie te zabiegi w końcu zawodzą, bo przychodzi moment zatrzymania i rozliczenia z wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 27-latki z Iławy, który starała się być nieuchwytna dla funkcjonariuszy. Teraz 119 dni posiedzi w więzieniu za kradzieże. To jedna z trzech poszukiwanych zatrzymanych podczas jednej doby.

W środę (20.03.2024 r.) w Iławie policjanci zatrzymali 27 – latkę. Funkcjonariusze po otrzymaniu zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym sprawdzali różne adresy zamieszkania kobiety, rozpytywali rodzinę oraz znajomych, aby dowiedzieć się, gdzie obecnie przebywa. Kiedy ustalili miejsce, natychmiast tam pojechali i zatrzymali 27 - latkę. Nie było to takie proste, gdyż mieszkanka Iławy wiedziała, że jest poszukiwana i ukrywała się przed funkcjonariuszami. Kobieta została zatrzymana w swoim nowym miejscu zamieszkania. Okazało się, że w ostatnim czasie 27-latka często zmieniała miejsce zamieszkania jak i pracy. Mieszkanka Iława został już przetransportowana do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 119 dni za kradzież.

Tymczasem w Iławie policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Okazało się, że 48-latek szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie. Mężczyzna miał trafić do zakładu karnego, ponieważ nie opłacił grzywny. 48-latek tym razem opłacił zaległość, po czym został zwolniony.

Kolejny zatrzymany poszukiwany był szukany przez Sąd Rejonowy w Elblągu. Mężczyzna również nie opłacił grzywny w związku z powyższym, miał iść do zakładu karnego na 29 dni za paserstwo. 27-latek jednak stwierdził, że woli opłacić zaległość niż iść do więzienia, co uczynił, a następnie został zwolniony.