13 grudzień 2023

Nie chciał stawić się sam do zakładu karnego. Zawieźli go policjanci

zdjęcie: Nie chciał stawić się sam do zakładu karnego. Zawieźli go policjanci / pixabay/553836
Popełnił przestępstwo ale zapomniał, że musi liczyć się z konsekwencjami. O czym przypomnieli mu policjanci i zawieźli go do zakładu karnego.

Funkcjonariusze z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Policjanci z zespołu ds. poszukiwań w trakcie czynności służbowych w celu ustalenia miejsca zamieszkania szukanego 38 – latka sprawdzali różne hipotezy. Policjanci rozmawiali z rodziną i znajomymi, rozpytywali sąsiadów aby ustalić miejsce przebywania szukanego mężczyzny. I tak we wtorek (13.11.2023 r.) kiedy ustalili gdzie mężczyzna przebywa natychmiast tam pojechali. Funkcjonariusze zatrzymali szukanego 38 – latka i przetransportowali go do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 120 dni za spowodowanie uszczerbku na zdrowi. Jak się okazało mieszkaniec powiatu iławskiego zmienił miejsce zamieszkania i pracował dorywczo na budowach dlatego policjanci potrzebowali czasu aby ustalić jego obecne miejsce przebywania.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.