25 kwiecień 2024

Nie chcieli sami się stawić do zakładu karnego to zatrzymali ich policjanci

zdjęcie: Nie chcieli sami się stawić do zakładu karnego to zatrzymali ich policjanci / pixabay/429638
Będąc poszukiwanym, jest się niepewnym swojego jutra. Unika się policjantów i próbuje być niezauważonym. Wszystkie te zabiegi w końcu zawodzą, bo przychodzi moment zatrzymania i rozliczenia z wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku 34-latka z Ostródy, który starał się być nieuchwytna dla funkcjonariuszy. Teraz 149 dni posiedzi w więzieniu za znęcanie się nad najbliższymi. To jedna z trzech osób poszukiwanych zatrzymanych podczas jednej doby.

środę (24.04.2024 r.) w Ostródzie policjanci zatrzymali 34– latka. Funkcjonariusze po otrzymaniu zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym sprawdzali różne adresy zamieszkania mężczyzny, rozpytywali rodzinę oraz znajomych, aby dowiedzieć się, gdzie obecnie przebywa. Kiedy ustalili miejsce, natychmiast tam pojechali i zatrzymali 34-latka. Nie było to takie proste, gdyż mieszkaniec Ostródy wiedział, że jest poszukiwany i ukrywała się przed funkcjonariuszami. Mężczyzna miał zamontowane kamery przed domem i osobom nieznajomym nie otwierał drzwi. Jednak policjanci zaskoczyli 34-latka i przetransportowali go do zakładu karnego, gdzie spędzi 149 dni za znęcanie się nad najbliższymi.

Tymczasem w gminie Iławie policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Okazało się, że 44-latek szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie. Mężczyzna miał trafić do zakładu karnego, ponieważ uchylał się od płacenia alimentów. 44-latek najbliższe 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Kolejny zatrzymany poszukiwany został ujęty Iławie. Mężczyzna również znęcał się nad najbliższymi. Dlatego decyzją sądu miał iść do zakładu karnego także na 6 miesięcy. 46-latek został już przetransportowany do więzienia.