18 kwiecień 2024

Okradli magazyn przy jednym z marketów. Zostali zatrzymani po 3 godzinach.

W zaledwie trzy godziny po zgłoszeniu kradzieży z włamaniem do magazynu należącego do jednego z lokalnych marketów na terenie Kisielic policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi trzej mieszkańcy miasta. Sprawą mężczyzn zajmie się teraz sąd.

W środę (17.04.2024 r.) w godzinach porannych policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do magazynu należącego do jednego z lokalnych marketów w Kisielicach. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcy po tym ja zerwali kłódkę, dostali się do budynku, skąd zabrali alkohol, napoje energetyczne i smakowe oraz brykiet. Straty marketu to prawie 700 zł.
Policjanci, którzy pracowali przy tym zdarzeniu, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności został również zabezpieczony sklepowy monitoring. Funkcjonariusze, znając mieszkańców swojego miasta, szybko rozpoznali sprawców kradzieży z włamaniem. I tak 3 godziny później trzech mieszkańców Kisielic zostało zatrzymanych. Policjanci odzyskali skradziony towar. Natomiast 20-latek i jego dwaj starsi koledzy usłyszeli zarzuty.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.