29 sierpień 2022

Trwają poszukiwania trzech zaginionych chłopców, uchodźców z Ukrainy

zdjęcie: Trwają poszukiwania trzech zaginionych chłopców, uchodźców z Ukrainy / fot. PAP
fot. PAP
W okolicach Fromborka (woj. warmińsko-mazurskie) policja poszukuje trzech zaginionych chłopców, którzy w niedzielę oddalili się od swoich opiekunów i do tej pory nie wrócili. Dzieci w wieku 11-13 lat są uchodźcami z Ukrainy.
REKLAMA

W poszukiwaniach uczestniczą funkcjonariusze policji, strażacy PSP i OSP, straż graniczna i leśna, a także okoliczni mieszkańcy. Dołączyła do nich grupa ratownicza PCK z Olsztyna i Mazurska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. W niedzielę późnym wieczorem, ze względu na zmrok i rozległy obszar poszukiwań, do działań włączono wojskowy śmigłowiec.

Przez ostatnie kilkanaście godzin pola i lasy przeczesywało kilkadziesiąt osób. Poszczególne "trójki" przeszukiwały wyznaczone rewiry. Policjanci sprowadzili na miejsce psa tropiącego.

"Poszukiwania są kontynuowane" - przekazała w poniedziałek rano PAP kom. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

Policja opublikowała komunikat ze zdjęciami i personaliami zaginionych chłopców. Poszukiwani to: 13-letni Rusłan Siasikow, 12-letni Olech Barbul i 11-letni Daniło Szyszkin.

"W niedzielę około godz. 15.30 chłopcy opuścili ośrodek Caritas we Fromborku i od tamtej pory nie powrócili do opiekunów. Około godz. 19 zaginieni byli widziani w okolicy miejscowości Nowiny (tj. około 2 km na południe od Fromborka - PAP)" - podała policja.

"Nie jest znane miejsce ich pobytu. Wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje o losie chłopców prosimy o pilny kontakt z braniewską policją pod nr 47 73 43 200 lub 112" - przekazano w komunikacie.

W ośrodku Caritasu Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku rodziny uchodźców wojennych z Ukrainy mieszkają od początku marca.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Iława
0.7°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-12-08 20:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 16:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany