7 wrzesień 2020

Warmińsko-Mazurskie: koronawirus w II LO w Olsztynie - w szkole dzień wolny od zajęć

fot. By Mazaki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12458743
W II LO w Olsztynie poniedziałek jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W niedzielę wieczorem szkoła została poinformowana przez służby epidemiologiczne o tym, że jeden z uczniów jest zakażony koronawirusem - poinformowała PAP wicedyrektor placówki Beata Kossakowska-Szwałek.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dyrekcja szkoły zdecydowała, że poniedziałek będzie w placówce tzw. dniem dyrektorskim. "Czekamy na decyzję sanepidu, czy w związku z potwierdzeniem zakażenia u ucznia naszej szkoły będziemy przechodzić na nauczanie zdalne, czy nie. Sądzimy, czy z ciągu dnia sytuacja się wyjaśni" - powiedziała PAP Kossakowska-Szwałek.

Wicedyrektor II LO w Olsztynie powiedziała PAP, że o tym, że jeden z uczniów jest zakażony, służby sanitarne poinformowały placówkę w niedzielę po godz. 20. Decyzją sanepidu klasa, w której uczy się chory uczeń oraz 12 nauczycieli, którzy z tą klasą mieli lekcje, zostali skierowani na kwarantannę.

Dyrekcja placówki zdecydowała, że poniedziałek uczyni dniem wolnym od zajęć i telefonicznie poinformowano każdego z rodziców o tej decyzji. "Nie sądziliśmy, by w niedzielę po godz. 20 rodzice czytali informacje w dzienniku elektronicznym dlatego zdecydowaliśmy o tym, że każdy wychowawca zadzwoni do rodziców dzieci ze swojej klasy. W pierwszym tygodniu nauki położyliśmy nacisk na to, by wychowawcy mieli telefony do rodziców, i to się okazało bardzo dobrą decyzją" - przyznała Kossakowska-Szwałek. Dodała, że rodzice przyjęli decyzję dyrekcji "z dużą wyrozumiałością i zrozumieniem".

Grupa nauczycieli objęta już przez służby sanitarne, według informacji szkoły, liczy 12 osób. "Czasowe wyłączenie takiej grupy nauczycieli z pracy to dla naszej szkoły spore utrudnienie" - przyznała Kossakowska-Szwałek ale powiedziała, że szkoła czeka na decyzję sanepidu co do stylu dalszego funkcjonowania placówki. Wicedyrektor zapewniła PAP, że szkoła jest gotowa, by w każdej chwili przejść na nauczania zdalne.

W II LO w Olsztynie uczy się 800 uczniów. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie