8 styczeń 2024

Z powodu mrozu w kilku gminach były problemy z dowozem uczniów do szkół

zdjęcie: Z powodu mrozu w kilku gminach były problemy z dowozem uczniów do szkół / pixabay/5411327
Na terenie gmin Stare Juchy, Godkowo i Milejewo wystąpiły w poniedziałek problemy z dowozem dzieci do szkół związane z mrozem - poinformował PAP rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Dla całego regionu IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mrozem.

Rzecznik wojewody zaznaczył, że informacje dotyczące problemów z dowozem dzieci do szkół w kilku gminach pochodzą z raportu, który otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

"W gminie Stare Juchy w powiecie ełckim wystąpiły problemy z dowozem dzieci do szkół z powodu mrozu i unieruchomienia środka transportu. W powiecie elbląskim: na terenie gm. Godkowo część autobusów dowożących dzieci nie zostało uruchomionych, na terenie gm. Milejewo nie udało się uruchomić autobusu gminnej linii publicznej Wikrowo - Pomorska Wieś - Zalesie - Milejewo, dowożącej uczniów do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Milejewie; uczniowie z tych miejscowości nie dotarli na zajęcia" - poinformował.

Guzek podał również, że w Szkole Podstawowej w Młynarach nastąpiła awaria pompy ciepła i zajęcia zostały skrócone z 45 do 30 minut.

Według służb wojewody, sytuacja na głównych drogach regionu jest stabilna - trasy krajowe i wojewódzkie są czarne, suche. Również drogi powiatowe i gminne są przejezdne, ale występuje tam lokalna śliskość i zajeżdżony śnieg. W regionie z powodu awarii nie ma prądu około 200 odbiorców w okolicach Lidzbarka Warmińskiego i około 2000 odbiorców w okolicach Ełku.

W woj. warmińsko-mazurskim do wtorku rano obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Najbliższej nocy prognozowana jest temperatura minimalna miejscami od -24 st. C do -20 st. C. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ mark/