28 grudzień 2010

Bezpłatne porady prawne w Iławie

zdjęcie: Bezpłatne porady prawne w Iławie / Bezpłatne porady prawne w Iławie
Bezpłatne porady prawne w Iławie
Już 7 stycznia otwarte zostanie w Iławie Biuro Porad Prawnych i Obywatelskich. Mieszkańcy powiatu iławskiego będą mogli uzyskać w nim bezpłatną i profesjonalną pomoc prawną.

Biuro funkcjonować będzie przez trzy lata dzięki dotacji pozyskanej przez Fundację Edukacji i Rozwoju z Iławy. Wszyscy mieszkańcy powiatu iławskiego będą mogli w tym czasie skorzystać z bezpłatnej i profesjonalnej pomocy prawnej z zakresu prawa rodzinnego, karnego, cywilnego, administracyjnego, gospodarczego, konsumenckiego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Porady udzielane będą przez zespół doświadczonych prawników z zachowaniem zasad poufności i bezstronności.

Prawnicy oraz doradcy będą udzielać porad prawnych i obywatelskich przez 4 dni w tygodniu. Dodatkowo, raz w tygodniu, prawnik będzie pełnił dyżur w terenowych punktach doradztwa – kolejno w każdej gminie powiatu iławskiego. – Otwarcie Biura Porad Prawnych i Obywatelskich jest wyjściem naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu – mówi Michał Łukaszewicz, kierownik biura. – W dużej części przypadków profesjonalna pomoc prawna jest poza zasięgiem przeciętnego obywatela. W naszym powiecie przez najbliższe trzy lata będzie można uzyskać tę pomoc całkowicie za darmo – dodaje.

Poza udzielaniem bezpłatnych porad prawnych, Fundacja Edukacji i Rozwoju z Iławy, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, wyda również w ramach projektu bezpłatne poradniki prawne. Zorganizowane zostaną również konferencje edukacyjne na terenie powiatu iławskiego.

Źródło: UM Iława