29 marzec 2011

E-platforma w szkołach i przedszkolach Gminy Miejskiej Iława

zdjęcie: E-platforma w szkołach i przedszkolach Gminy Miejskiej Iława / fot. UM Iława
fot. UM Iława
26 listopada 2010 roku Gmina Miejska Iława podpisała z Województwem Warmińsko-Mazurskim umowę o dofinansowanie projektu „E-platforma w szkołach i przedszkolach Gminy Miejskiej Iława”. Wartość projektu wynosi 461 580,90 zł – wysokość przyznanego dofinansowania to 392 343,75 zł. Podmiotem bezpośrednio realizującym projekt jest Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Iławie.
Projekt „E-platforma w szkołach i przedszkolach Gminy Miejskiej Iława” jest projektem inwestycyjnym związanym z zakupem sprzętu komputerowego oraz oprogramowania niezbędnego do stworzenia e-platformy w szkołach i przedszkolach Gminy Miejskiej Iława. W ramach projektu zaplanowano zakup m.in. komputerów stacjonarnych, przenośnych, tablic multimedialnych, programów komputerowych (platforma edukacyjna, dziennik elektroniczny, arkusz organizacji roku). Przedsięwzięcie umożliwi przedstawienie oferty edukacyjnej uczniom, ich rodzicom i nauczycielom on-line oraz usprawni pracę jednostek edukacyjnych.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to czerwiec 2011 roku.

W marcu 2011 r. rozpoczęto wykonanie sieci komputerowej i elektrycznej w szkołach podstawowych i gimnazjach oraz ogłoszono przetarg nieograniczony na dostawę sprzętu komputerowego, oprogramowania i jego instalację.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WARMIA MAZURY NA LATA 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 7 – Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego, Działanie 7.2 Promocja i ułatwianie dostępu do usług teleinformatycznych, Poddziałanie 7.2.1 Usługi i aplikacje dla obywateli.

Źródło: UM Iława