28 grudzień 2010

Iława w "Jaka to melodia?"

zdjęcie: Iława w "Jaka to melodia?" / fot. UM Iława
fot. UM Iława
Już 22 stycznia na antenie TVP1 wyemitowany zostanie odcinek popularnego programu „Jaka to melodia?". W specjalnej edycji programu, która przyjęła formę turnieju miast, zmagać się będą reprezentacje Iławy, Ostródy i Łańcuta. Na widzów, którzy tego dnia zasiądą przed telewizorami, czeka wiele atrakcji i niespodzianek.
Iławę w programie reprezentować będzie Joanna Kobylska. Będzie to jej drugi występ w „Jaka to melodia?". W nagraniach, które odbywały się w pod koniec listopada i na początku grudnia w gmachu Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie, udział wzięła również kilkudziesięcioosobowa grupa z Iławy, w tym między innymi muzycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Zespole Szkół Budowlanych im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, tancerki orkiestry oraz bębniarze z Iławskiego Centrum Kultury i przedstawiciele lokalnych mediów.

Początkowo iławska orkiestra miała brać udział w programie jedynie jako publiczność. Producenci programu zgodzili się jednak na występ iławskich muzyków i zaprosili na nagranie do Warszawy. Z jednego utworu zrobiły się... cztery. Jeden z nich zostanie wykorzystany w programie, pozostałe być może także w innych telewizyjnych przedsięwzięciach. Jedno jest już jednak pewne - występ orkiestry i tancerek zrobił na producentach programu ogromne wrażenie. Będzie to zresztą jedyny taki akcent w programie, który wyemitowany zostanie już 22 stycznia.

Turniejowe edycje „Jaka to melodia?" są znakomitą i - co najważniejsze - darmową szansą na promocję miast, które biorą udział w programie. - Roberta Janowskiego, prowadzącego teleturniej „Jaka to melodia?", Iława zainteresowała tak bardzo, że kilkakrotnie mnie o nią zapytał. A ja z miłą chęcią mu opowiadałam o naszym mieście - mówi Joanna Kobylska, która reprezentowała miasto w „Jaka to melodia". - Teraz wszystko jest w rękach reżyserów i producentów. To od nich zależy, ile z tego, co udało mi się powiedzieć w trakcie nagrania, pokazane zostanie w programie - dodaje. Końcowy efekt zobaczyć będzie można już w sobotę 22 stycznia w TVP1.

Równolegle z odcinkiem, który wyemitowany zostanie w styczniu, powstawały również zdjęcia prezentujące kulisy przygotowań uczestników do programu. Część z nich kręcona była także w Iławie w trakcie koncertu charytatywnego na rzecz Tomasza Sikory, który odbył się 3 grudnia w hali sportowo-widowiskowej.

Na zdj: iławskie tancerki

Źródło oraz fot. : UM Iława