8 marzec 2011

Stań się częścią Broken Ball

Zbliża się 6 edycja Broken Ball i Festiwalu Kultury Młodzieżowej. Organizatorzy, jak co roku, dają szansę współtworzenia imprezy – tradycyjnie już poprzez konkurs na plakat reklamujący wydarzenie. Każda osoba, która czuje się na siłach, by skomponować niepowtarzalną grafikę, powinna brać się do dzieła.
Wielkie święto młodzieży, które co roku odbywa się w Iławie a związane jest głównie z deskorolką, graffiti, koszykówką i muzyką, odbędzie się tym razem w ostatni weekend maja. Tegoroczna edycja jak zwykle ściągnie nad Jeziorak artystów i sportowców prezentujących najwyższy poziom.

Poza atrakcjami związanymi z występami uczestników imprezy, wszystkich chętnych czekają równie wielkie emocje, a to za sprawą konkursu na projekt plakatu promocyjnego. Oprócz niewątpliwego wyróżnienia, którym będzie rozwieszenie zwycięskiej pracy w całej okolicy, na autora czeka atrakcyjna nagroda pieniężna. Projekty plakatów można nadsyłać do organizatora – Iławskiego Centrum Kultury – do 1 kwietnia 2011 roku.

– Ideą konkursu jest zaangażowanie jak największej liczy osób przy współtworzeniu imprezy, mam na myśli zarówno mieszkańców Iławy jak i osób spoza miasta – mówi Tomasz Woźniak, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury, organizator imprezy. – 2 lata temu nadesłano 10 projektów, natomiast rok temu już ponad 20, dlatego mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej i na co najmniej takim samym poziomie jak poprzednio – dodaje.

Iławski Festiwal Kultury Młodzieżowej i Ogólnopolski Turniej Koszykówki „Broken Ball” to cały czas jedno z nielicznych tego typu wydarzeń w Polsce. Impreza każdego roku przyciąga nad Jeziorak setki młodych ludzi z całej Polski. Wydarzeniu towarzyszą projekcje filmowe, koncerty, wystawy, warsztaty taneczne oraz turniej koszykówki i zawody deskorolkowe. Iławska młodzież angażowana jest do prawie każdego wydarzenia związanego z festiwalem i turniejem koszykówki – od zaprojektowania plakatu, ustalenia programu aż po pomoc przy zorganizowaniu i obsłudze całej imprezy.

Źródło: UM Iława