3 styczeń 2022

Chciał zemścić się na sąsiadach wzywając policję. Będzie się tłumaczył przed sądem

zdjęcie: Chciał zemścić się na sąsiadach wzywając policję. Będzie się tłumaczył przed sądem / pixabay/2154919
Pamiętajmy, że na numery alarmowe tj. 112, 999, 998 dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Ich blokowanie w nieuzasadnionych przypadkach może znacząco wpłynąć na przebieg czynności ratowniczych. Za bezpodstawne wezwanie służb zgodnie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub karze grzywny.
REKLAMA

Pierwszego stycznia kilka minut po północy policjanci zostali poinformowani o tym, że sąsiedzi śpiewają i głośno się zachowują. Mundurowi pojechali na miejsce gdzie zastali zgłaszającego. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu i oświadczył, że sąsiedzi hałasem zakłócili mu spokój. W trakcie dalszych czynności okazało się, że do żadnego zakłócenia nie doszło a była to zemsta za wcześniejsze wezwanie policji przez sąsiada. 42 – latek oświadczył, że „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Mieszkaniec gminy Susz za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci przypominają, że numery alarmowe służą do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wywołanie fałszywego alarmu bądź blokownie numeru alarmowego spowodować może niepotrzebne zaangażowanie służb ratowniczych w momencie, gdy inna osoba może faktycznie potrzebować natychmiastowej pomocy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Iława
8.7°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 18:31
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-10-10 19:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany