5 kwiecień 2024

Groził najbliższym. Prokurator zakazał mu się do nich zbliżać

zdjęcie: Groził najbliższym. Prokurator zakazał mu się do nich zbliżać / pixabay/40721
Policyjny dozór zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o groźby karalne. 42-latek groził pozbawieniem życia swoim najbliższym. Teraz w ramach środka zapobiegawczego mieszkaniec gminy Iława będzie musiał stawiać się w jednostce policji oraz ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o groźbach karalnych. Zgłaszająca oświadczyła, że jej brat, trzymając ją za szyję, groził jej pozbawieniem życia i kobieta obawia się, że groźby te mogą być spełnione. Dodała, że nie była to jednorazowa sytuacja, a 42-latek także podczas minionych świąt groził domownikom pozbawieniem życie. Dlatego z obawy o życie i zdrowie pokrzywdzona o pomoc poprosiła policjantów. W związku z powyższym funkcjonariusze pojechali do domu, gdzie zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec gminy Iława w chwili osadzania w policyjnej celi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutów zaraz jak wytrzeźwiał.

W związku z powyższym wobec mieszkańca gminy Iława Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w jednostce policji oraz ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.