21 listopad 2019

Iławscy dzielnicowi kolejny raz zatrzymali poszukiwanych

fot. KPP w Iławie
Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które pomagają w pracy dzielnicowego. Tak też było w przypadku 33-latka oraz 29 – latka. Mężczyźni szukani byli przez iławski sąd i dzięki dzielnicowym odpowiedzą za swoje czyny.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
78
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują dzielnicowi jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Tak też było w przypadku dwóch mieszkańców powiatu iławskiego. Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać szukany przez policję 33-latek. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdził informację. Mieszkaniec Iławy próbował jeszcze przed policjantami ukryć się pod kołdrą na łóżku, udając, że śpi. 33 – latek poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kradzieże sklepowe i niezapłacone mandaty. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy po czym odkonwojowali do iławskiego więzienia.


Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci na terenie gminy Iława. Funkcjonariusze podczas czynności służbowych w swoim rejonie służbowym pojechali sprawdzić kolejne miejsce gdzie mógłby przebywać poszukiwany 29 – latek. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława jest u swoich rodziców. Mężczyzna szukany był przez sąd do ustalenia miejsca pobytu ponieważ uchylał się od wykonania obowiązku alimentacyjnego narażając osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Dzielnicowy sporządził oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny po czym zwolnił 29 - latka.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
78
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie