3 styczeń 2022

IPA REGION OLSZTYN MISTRZEM ŚWIATA SŁUŻB BEZPIECZEŃSTWA W PIŁCE NOŻNEJ „WISPA WAVRE 2021”

zdjęcie: IPA REGION OLSZTYN MISTRZEM ŚWIATA SŁUŻB BEZPIECZEŃSTWA W PIŁCE NOŻNEJ „WISPA WAVRE 2021” / fot. KPP w Iławie
fot. KPP w Iławie
Członkowie IPA Region Olsztyn w dniach 09-14 grudnia 2021 roku uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Służb Bezpieczeństwa w Piłce Nożnej „WISPA WAVRE 2021”. Zawody te, zorganizowane po raz 20-ty przez WorldWilde Indoor Soccer Police Association, rozgrywane były tym razem w Belgii czyli w miejscu w którym narodziła się idea tego wydarzenia.
REKLAMA

Na turniej mimo panującej pandemii Covid-19 przyjechały delegacje z ponad 30 krajów całego świata. Zawody rozgrywane były zgodnie z aktualnie obowiązującymi w Belgii obostrzeniami sanitarnymi. Nie były one jednak zbyt uciążliwe, członkowie wszystkich ekip byli zaszczepieni przeciw tej chorobie a każdorazowa weryfikacja posiadania „paszportu covid-owego” przebiegała bardzo sprawnie.

Dzięki temu można było bezpiecznie rozegrać zawody. Jak oświadczyli członkowie IPA Region Olsztyn "przyjechaliśmy tu by bronić zdobytego w Soczi w Rosji w 2019 roku tytułu Wicemistrzów Świata". Po podziale na grupy zawody rozpoczęły się. Każde spotkanie było bardzo zacięte. Przemysław Smoliński dodał, że w pierwszym meczu wygrali z policjantami z Belgii 3:1. W drugim meczu po bardzo zaciętym pojedynku zremisowali z policjantami z Ukrainy 1:1. W następnym meczu z funkcjonariuszami żandarmerii z francuskiego Lionu zdobyli aż 11 bramek nie tracąc ani jednej. Pozostał nam ostatni mecz w grupie z niepokonaną tak jak my reprezentacją IPA Lille z Francji. Bo bardzo zaciętym pojedynku wygrali również z reprezentacją IPA Lille z Francji. Dzięki temu mieli zagwarantowany finał, w którym wygrali z reprezentacją WISPA z Kanady. W ten sposób zdobyli upragniony tytuł i zostali Mistrzami Świata Służb Bezpieczeństwa w Piłce Nożnej „WISPA WAVRE 2021” w kat. Senior. Nigdy dotąd drużyna z Polski nie zdobyła tego trofeum.

Turniej w Belgii to nie tylko zawody sportowe, każda drużyna przekazała z własnych funduszy pieniądze na cel charytatywny, tym razem na szpital dla chorych dzieci w Wavre.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Iława
7.8°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 18:31
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-10-10 19:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany