10 styczeń 2022

Jechał rowerem po alkoholu. Nie uniknął odpowiedzialności

zdjęcie: Jechał rowerem po alkoholu. Nie uniknął odpowiedzialności / pixabay/6580288
Jak słono może kosztować kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odczuł na własnej skórze 34-letni mieszkaniec gminy Lubawa. Kontrola drogowa i badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazały prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie uniknął odpowiedzialności.
REKLAMA

Nietrzeźwi kierujący na drodze, zarówno pojazdami mechanicznymi, jak i innymi niż mechaniczne stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i pozostałych użytkowników dróg, dlatego działania funkcjonariuszy ukierunkowane są przede wszystkim na przeciwdziałanie i eliminowanie takich przypadków poprzez badanie stanu trzeźwości kierowców. W sobotę (08.01.2022 r.), ok. godz. 14:00 w miejscowości Rodzone policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało, że kierował on jednośladem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę 2500 zł mandatem.

Taka kara obowiązuje po zmianach taryfikatora wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym od początku tego roku. Przypominamy, że za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi mandat w wysokości 2500 zł.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Iława
7.8°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 18:31
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-10-10 19:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany