14 styczeń 2022

Jeździli bez zapiętych pasów czy włączonych świateł a jeden z kierowców spowodował kolizję z karetką. Zostali ukarani mandatami

zdjęcie: Jeździli bez zapiętych pasów czy włączonych świateł a jeden z kierowców spowodował kolizję z karetką. Zostali ukarani mandatami / pixabay/1865856
Kontrole drogowe są rutynową czynnością policjantów patrolujących powiat iławski. Dzięki takim działaniom funkcjonariusze są w stanie czuwać nad bezpieczeństwem. Dotyczy to zarówno podróżujących jak i pojazdów, którymi poruszają się po naszym terenie. Podczas takich kontroli mundurowi ukarali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.
REKLAMA

Wczoraj w Suszu policjanci zatrzymali kierującego fiatem. Mężczyzna nie zastosował się do znaku STOP. W związku z powyższym mieszkaniec gminy Susz został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci również w Suszu. Okazało się, że mężczyzna prowadząc audi nie korzystał z pasów bezpieczeństwa a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu a mężczyznę za popełnione wykroczenie ukarali mandatem.

Tymczasem kontrolowana 36 – latka kierująca bmw również nie miała zapiętych podczas jazdy pasów bezpieczeństwa. Kobieta także została ukarana mandatem karnym.

Natomiast w gminie Zalewo 35 – latek kierujący vw nie zachował szczególnej ostrożności w trakcie manewru wymijania się z karetką pogotowia, która miała włączone sygnały świetlne jak i dźwiękowe, przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia bocznego między pojazdami po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca karetki natychmiast pojechał za kierującym po czym ujął go i o wszystkim poinformował oficera dyżurnego policji. 35 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Kolejna kierująca zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów nie miał włączonych wymaganych świateł. Funkcjonariusze wylegitymowali kobietę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. 30 – latka za popełnione wykroczenia została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

Tymczasem w Kisielicach policjanci zatrzymali kierującego rowerem, który również nie miał włączonego oświetlenia. W tym przypadku 36 – latek został pouczony.

Natomiast w Iławie policjanci ukarali 200 zł mandatem 18 – latka ponieważ na jednej z lokalnych ulic kręcił tzw. „bączki”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Iława
8.7°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 18:31
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-10-10 19:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany