10 wrzesień 2020

Kieruj się rozsądkiem. Apelują policjanci !

fot. KPP w Iławie
Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zapomnieli o tym trzej mężczyźni, którzy doprowadzili do zdarzeń drogowych.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w gminie Zalewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 57 – latek kierując quadem z nieustalonych przyczyn spadł z pojazdu i uderzył głową w asfalt. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie miał założonego kasku ochronnego, kierował pojazdem pomimo braku dopuszczenia do ruchu oraz braku obowiązkowego ubezpieczenia OC. Okazało się również, że mieszkaniec gminy Zalewo ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W gminie Lubawa 23-latek kierujący bmw, wyjeżdżając ze stacji paliw, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem audi i doprowadził do bocznego zderzenia między pojazdami. W wyniku czego audi wjechało do rowu i dachowało. Kierująca oraz pasażerka audi z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Dziś w Iławie kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustali, że 23 – latek kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem jadącej przejazdem dla rowerzystów. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Uczestniku Ruchu Drogowego! Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób! Kieruj się rozsądkiem!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie