23 wrzesień 2022

Malował po blokach i schował się przed policjantami. Usłyszał 5 zarzutów

zdjęcie: Malował po blokach i schował się przed policjantami. Usłyszał 5 zarzutów / pixabay/4341267
Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny - taki zarzut usłyszał 24 -latek. Mężczyzna malował po iławskich budynkach i bramach, a teraz z tego będzie tłumaczył się przed sądem.
REKLAMA

Iławscy policjanci zostali poinformowani 11.03. 2022 r. o napisie na jednym z budynków w mieście. Policjanci przyjęli zawiadomienie o wykroczeniu, przesłuchali świadków oraz wykonali dokumentacje fotograficzną. W trakcie czynności dotyczących ustalenia sprawcy okazało się, że na innych budynkach jak i bramach na terenie miasta powstały kolejne takie same napisy. Okazało się, że prawdopodobnie graffiti wykonał 25 – latek. Policjanci ustalili jego miejsce przebywania i pojechali tam. W mieszkaniu zastali młodą kobietę, która oświadczyła, że mieszka sama i żadnego 25 – latka nie ma. Jednak funkcjonariusze zauważyli męskie buty oraz wiele innych przedmiotów świadczących o tym, że mieszka tu mężczyzna. Okazało się, że policjanci mieli rację gdyż 25 – latek schował się przed nimi na balkonie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy oraz przedstawili mu 5 zarzutów, do których się przyznał.


Kodeks wykroczeń mówi o tym, że art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Iława
0.2°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-12-08 20:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 16:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany