8 lipiec 2020

Oszukiwał podczas sprzedaży i wynajmu pokoju. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 21 – latkowi. Mężczyzna oszukiwał na portalach aukcyjnych oraz wynajął pokój w jednym z lokalnych pensjonatów jednak zapomniał za niego zapłacić
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
572
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 21 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna wynajął pokój w jednym z lokalnych pensjonatów, przebywał tam 4 dni po czym opuścił pokój nie uiszczając za niego opłaty. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowodu. Okazało się, że pokrzywdzony wielokrotnie kontaktował się ze sprawcą jednak ten go tylko zwodził a rachunku dalej nie opłacił. Jak ustalili policjanci wyniósł on 1200 zł. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie młodego mieszkańca Iławy. Mężczyzna na portalach aukcyjnych oferował do sprzedaży przedmioty wprowadzając pokrzywdzonych w błąd co do własnej tożsamości i po otrzymaniu zapłaty nie przesyłał ich. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali 21 – latka i przedstawili mu zarzuty.

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
572
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie