zdjęcie: Policjanci ewakuowali mieszkańców palącego się szeregowca, a teraz będą wyjaśniać okoliczności powstania pożaru / fot. KPP w Iławie
Policjanci wyjaśniają okoliczności powstania pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań w gminie Susz. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z budynku wielorodzinnego ewakuowali mieszkańców, których życie i zdrowie było zagrożone ze względu na bardzo duże zadymienie. Teraz policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego pożaru.

To była środa (08.05.2024 r.) i kolejna godzina służby, dopiero co skończyli interwencje w gminie Susz a tu kolejne zgłoszenie. Jak się okazało życie i zdrowie ludzkie było zagrożone. Zgłaszający oświadczył, że pali się poddasze w domu parterowym. Policjanci doskonale znali te okolice i wiedzieli, że w szeregowcu mieszka kilka rodzin, którym grozi niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc, żeby ratować mieszkańców. Policjanci równocześnie ze strażakami przyjechali na miejsce. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suszu natychmiast zajęli się ewakuacją mieszkańców bardzo zadymionego budynku wielorodzinnego i przeprowadzili ich w miejsce bezpieczne. Natomiast strażacy gasili już palące się poddasze. Policjanci wyprowadzili 6 osób z czterech mieszkań usytuowanych w szeregowcu. Na szczęście okazało się, że nie było nikogo w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie policjantów i ich pomocy, która nadeszła w porę, nikt z lokatorów nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po akcji gaśniczej za zgodą straży pożarnej mieszkańcy wrócili do swoich lokali. Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia. Powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa, który wypowie się, co było bezpośrednią przyczyną zaistniałego pożaru.