22 wrzesień 2022

Spowodował wypadek mając aktywny zakaz sądowy a także będąc pod działaniem alkoholu. Został tymczasowo aresztowany

zdjęcie: Spowodował wypadek mając aktywny zakaz sądowy a także będąc pod działaniem alkoholu. Został tymczasowo aresztowany / fot. KPP w Iławie
fot. KPP w Iławie
O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 27 – latka. Mężczyzna kierował hondą mając dwa aktywne zakazy kierowania samochodem, 2,4 promila i spowodował wypadek w którym ciężko ranny został pasażer.
REKLAMA

Przypomnijmy w niedzielę ((18.09.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wtedy to okazało się, że 27 – latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący wraz z pasażerem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając 2,4 promila alkoholu w organizmie i dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 27 – latek oświadczył policjantom ,że kierował hondą ponieważ „kolega był bardziej pijany”.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 27 - latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Iława
0.2°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-12-08 20:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 16:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany