10 listopad 2023

Spowodował wypadek pod wpływem alkoholu, mając dwa aktywne sądowe zakazy, w który ciężko ranny został pasażer. Trafił do więzienia na 3 lata i 6 miesi

Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonał się 27 - latek. Mężczyzna kierował hondą mając dwa aktywne zakazy kierowania samochodem, 2,4 promila i spowodował wypadek w którym ciężko ranny został pasażer. Mieszkaniec Iławy najbliższe 3 lata i 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Właśnie takiego szukanego przez sąd zatrzymali lubawscy policjanci. Mężczyzna spowodował wypadek drogowy mając dwa aktywne zakazy kierowania samochodem, 2,4 promila w którym ciężko ranny został pasażer. Przypomnijmy we wrześniu 2022 roku oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wtedy to okazało się, że 27 – latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący wraz z pasażerem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając 2,4 promila alkoholu w organizmie i dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 27 – latek oświadczył policjantom ,że kierował hondą ponieważ „kolega był bardziej pijany”. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. Wtedy to na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna spędził trzy miesiące w więzieniu. Jednak to nie był koniec kary mieszkańca gminy Lubawa i 27 – latek ponownie trafił do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 3 lata i 6 miesięcy.