Włamał się i kradł. Usłyszał 12 zarzutów

zdjęcie: Włamał się i kradł. Usłyszał 12 zarzutów / fot. KPP w Iławie
Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat - m.in. z tego artykułu będzie tłumaczył się 21 - latek. Mieszkaniec Iławy włamał się do świetlicy wiejskiej, skąd zabrał piłę, kradł również perfumy w lokalnych drogeriach, a także rowery.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali nad zatrzymaniem osoby odpowiedzialnej za wiele kradzieży, a także kradzieży z włamaniem do jednej z wiejskich świetlic w gminie Iława. W trakcie czynności funkcjonariusze przesłuchiwali świadków oraz zbierali materiał dowodowy. Policjanci wykonywali oględziny na miejscach zdarzeń, jak również dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczali nagrania z kamer monitoringu. Podczas prowadzonego postępowania ustalili, że za znikaniem perfum i kosmetyków ze sklepowych półek, a także kradzież rowerów odpowiada znany funkcjonariuszom 21-latek. Zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu. I tak w poniedziałek (7.05.2024 r.) policjanci z iławskiego wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Iławy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 12 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem 21-latkowi, do których się przyznał. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna uczynił sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Straty pokrzywdzonych to prawie 18 000 zł.

Na początku kwietnia br. wobec 21- latka prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyzna jednak nie stosował się do nałożonego środka zpobiegawczego i nadal kradł. Dlatego policjanci złożyli wniosek o bardziej dotkliwy środek zapobiegawczy, którym jest tymczasowy areszt.

Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.