21 wrzesień 2022

Wspólnie ze strażakami uratowali dwa zaginione pieski

Służba w policji to nie tylko walka z przestępcami i wykrywanie różnych wykroczeń. Zdarzają się również nietypowe i wyjątkowe interwencje. Taką jak ta, którą przeprowadzili policjanci na terenie gminy Susz, gdzie dwa psy wpadły do dwóch studni.

W środę (21.09.2022r.) kilka minut przed godziną 7:00 suscy policjanci zostali poinformowani o psie, który wpadł do studni. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili informacje. Ustalili również, że mężczyzna szukając swojego psa usłyszał szczekanie z głębokiego dołu o czym natychmiast poinformował policjantów. Na miejsce przybyli również strażacy, którzy wyciągnęli zwierzę ze studni. Będący na miejscu policjanci po chwili usłyszeli skomlenie, które dobiegało również spod ziemi. Okazało się, że ok. 30 m dalej w ziemi znajdowała się druga studnia, z której strażacy wyciągnęli drugiego psa. Okazało się, że był to Misiek i Bonnie, które zaginęły kilka dni wcześniej. Zwierzęta zostały już przekazane szczęśliwym właścicielom.

Dzięki informacji od zgłaszającego i działaniom funkcjonariuszy zwierzętom nic poważnego się nie stało.