23 lipiec 2020

Zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny światowej

fot. KPP w Iławie
Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony podczas prac ziemnych na jednym z iławskich osiedli. Niewybuch zabrali saperzy z JW. Z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż podczas prac ziemnych na jednej z iławskich osiedli został znaleziony przedmiot przypominający swym wyglądem niewybuch. Zgłaszający dodał, że znajduje się on na ul. Świerkowej w Iławie. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że jest to pocisk artyleryjski przeciwpancerny kal. 85 mm. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej. Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego pocisk pilnowany był przez policjantów. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.


Przypominamy !!!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństw

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie