24 luty 2023

zdjęcie: Zatrzymali kolejnych poszukiwanych. Dwóch trafiło do więzienia, a trzeci na oddział leczenia uzależnień. / pixabay/4712885
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Dwóch trafiło do więzienia a trzeci na oddział leczenia uzależnień.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymał dzielnicowy w Lubawie podczas obchodu rejonu służbowego. Funkcjonariusz codziennie zapoznawał się z listą osób poszukiwanych. Dlatego kiedy zauważył 57 – latka zatrzymał go, gdyż pamiętał, że jest szukany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe 182 dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego również w Lubawie. Mężczyzna szukany był przez ponieważ także uchylał się od płacenia alimentów. Funkcjonariusze wcześniej sprawdzali różne miejsca gdzie mógłby przebywać szukany 46 – latek i kiedy ustalili gdzie mieszka natychmiast tam pojechali. Okazało się, że mężczyzna był w domu, które od jakiegoś czasu wynajmował. Mieszkańca Lubawy bardzo zdziwiła obecność policjantów bo jak oświadczył, nie wiedział, że jest poszukiwany. Funkcjonariusze zatrzymali 46 – latka i zawieźli go do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy ponieważ nie płacił alimentów.

Natomiast szukanego 31 – latek funkcjonariusze zatrzymali również w domu zaraz po tym jak otrzymali na niego sądowy nakaz. Mężczyzna szukany był w celu doprowadzenia do szpitala na oddział terapii uzależnień.