19 kwiecień 2024

Zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących. Cała czwórka w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć

zdjęcie: Zatrzymali nieodpowiedzialnych  kierujących. Cała czwórka w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć / pixabay/7311348
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu …prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – taki zarzut w najbliższym czasie usłyszy dwóch mieszkańców powiatu iławskiego. Mężczyźni pomimo braku uprawnień nadal jeździli samochodami. To tylko dwóch z czterech nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych podczas minionej doby.

Do pierwszego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierującego doszło w czwartek (18.04.2024 r.) kilka minut po 11:00. Funkcjonariusze na jednej z iławskich ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 22-latek nie posiada uprawnień, ale posiada aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Tymczasem w gminie Kisielice policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw. Także w tym przypadku po wylegitymowaniu sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że również 62-latekk nie posiada uprawnień, ale posiada aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Natomiast 40-latek został zatrzymany po tym jak w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał bmw z prędkością 75 km/h kiedy to zatrzymali go policjanci. Okazało się, że to nie było jego jedyne przewinienie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że mieszkaniec Torunia ma prawo jazdy zatrzymane przez starostę celem sprawdzenia kwalifikacji.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący spowodował kolizję i uciekł. Jak się okazało 18-latek, kierując vw, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej audi i doprowadził do zderzenia między pojazdami, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci na miejscu ustalili, że kierującej audi i jej pasażerce nic poważnego się nie stało a sprawcy z auta odpadła tablica rejestracyjna. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili kierującego vw. Okazał się nim 18-latek. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie tylko spowodował kolizję oraz uciekł z miejsca zdarzenia, ale również spożywał alkohol. Badanie alkomatem wskazało ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Lubawa, po czym osadzili go w policyjnej celi.