5 sierpień 2020

Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Każdego dnia do policjantów wpływają nakazy zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury, aresztu lub zakładu karnego osób poszukiwanych, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Iławscy policjanci zatrzymali kolejnych pięciu mężczyzn, którzy chcieli uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia bądź przestępstwa.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zatrzymania pierwszego z poszukiwanych doszło w gminie Zalewo. 49-latek szukany był przez iławski sąd, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Funkcjonariusze sprawdzali różne adresy zamieszkania mężczyzny, rozpytywali jego rodzinę oraz znajomych, aby ustalić gdzie obecnie przebywa. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna powinien być właśnie w domu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie zatrzymali 49– latka. Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe 15 dni za kradzieże.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w gminie Iława. Funkcjonariusze po otrzymaniu nakazu ustalenie miejsca pobytu i doprowadzenia do zakładu karnego 28 – latka pojechali sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Policjanci zatrzymali 28 – latka i przetransportowali do więzienia gdzie spędzi najbliższe cztery miesiące ponieważ nie płacił alimentów.

Natomiast iławscy policjanci z ruchu drogowego podczas patrolu na drogach powiatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 50 – latek jest poszukiwany przez sąd ponieważ nie zapłacił grzywny. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 25 dni.

Tymczasem funkcjonariusze prewencji podczas patrolu miasta i gminy Iława pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania kolejnego poszukiwanego. Okazało się, że tym razem 24 – latek był w domu. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy i przetransportowali do więzienia. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 15 dni za kradzieże.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci podczas patrolu miasta Iława. Funkcjonariusze zapoznają się codziennie z listą osób poszukiwanych, więc kiedy zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 41 – latka pamiętali, że mężczyznę należy zatrzymać. Mieszkaniec Iławy szukany był przez sąd do osadzenia w zakładzie karnym za kradzieże. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 15 dni.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie