2 październik 2023

Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mieszkańców powiatu

zdjęcie: Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mieszkańców powiatu / pexels/5369188
pexels/5369188
Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonał się czterech kolejnych mieszkańców powiatu iławskiego. Dwóch pojechał do zakładu karnego a dwóch opłaciło zaległą grzywnę.

Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Pierwszego z szukanych mężczyzn policjanci zatrzymali w piątek (29.09.2023 r.) w gminie Zalewo. Funkcjonariusze zapoznając się codziennie z listą osób poszukiwanych wiedzieli, że jednym z szukanych przez sąd do osadzenia w zakładzie karnym jest 49 - latek. Policjanci wielokrotnie sprawdzali jego miejsce zamieszkania oraz rozpytywali rodzinę czy znajomych o miejsce pobytu mężczyzny. I tak w piątek zatrzymali go na terenie gminy Zalewo po czym i przetransportowali do zakładu karnego. 49 – latek najbliższy rok i 4 miesiące spędzi w wiezieniu.

Natomiast kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Susza. Funkcjonariusze po otrzymaniu zarządzenia o poszukiwaniu i ustaleniu miejsca pobytu pojechali w pierwszej kolejności sprawdzić miejsce zamieszkania mężczyzny. Okazało się, że 47 – latek jest w domu. Mężczyzna został zatrzymany i zawieziony do zakładu karnego na 27 dni.

Tymczasem szukany 28 – latek został zatrzymany również w miejscu zamieszkania. Jak się okazało mężczyzna miał trafić do zakładu karnego na 64 dni bo nie opłacił grzywny, która zasądził mu sąd za posiadanie narkotyków. Tym razem mieszkaniec Iławy opłacił zaległość po czym została zwolniony.

Kolejna osoba poszukiwana, który miał trafić do więzienia na 5 dni ponieważ nie opłacił grzywny to 62 – latka. Kobieta, aby nie pojechać do zakładu karnego również opłaciła zaległość po czym została zwolniona.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.