8 grudzień 2022

zdjęcie: Zatrzymali poszukiwanych. Trzech trafiło do więzienia a czwarty do ośrodka wychowawczego / pixabay/1078871
Jednym z wielu zadań policjantów w codziennej służbie jest ustalanie miejsca przebywania i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Niektórzy poświęcają wiele energii, by skutecznie ukryć się przed funkcjonariuszami, a inni zachowują się jakby nie wiedzieli o tym, że są poszukiwani.

Jedni ukrywają się latami, zmieniając miejsce pobytu, posługując się fałszywymi danymi i co chwilę zerkając przez ramię, czy ktoś ich nie obserwuje. Inni czasami nawet nie mają świadomości, że przez niezapłacone grzywny lub niereagowanie na wezwania sądu znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Do pierwszego zatrzymania doszło w środę (7.12.2022 r.) w Iławie. Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im 65 – latka. Policjanci codziennie zapoznają się z listą osób poszukiwanych i pamiętali, że mieszkaniec Iławy również w ostatnim czasie znalazł się na tej liście. W trakcie czynności okazało się, że 65 – latek poszukiwany jest przez iławski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 15 dni. Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia gdzie odbędzie karę za popełnione wykroczenia.

Tymczasem w Suszu policjanci z zespołu do spraw poszukiwań zatrzymali 36–latka. Mężczyzna szukany był przez sąd za oszustwa. Funkcjonariusze ustalili miejsce jego przebywania i natychmiast tam pojechali. Jak się okazało 36–latek bardzo wcześnie wychodził z domu i wracał późno w nocy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i odwieźli do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższy rok i 8 miesięcy.

Natomiast w Lubawie policjanci zauważyli jak jedną z dróg idzie znany im 49–latek. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna jest poszukiwany a w ostatnim czasie nie przebywa w swoim miejscu zameldowania. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do więzienia. 49–latek spędzi tam 15 dni za popełnione wykroczenia.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w czwartek (8.12.2022 r.) kilka minut po godzinie 5:00. 15 – latek szukany był przez młodzieżowy ośrodek – wychowawczy. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Susza i przetransportowali go do policyjnej izby dziecka skąd pojedzie do ośrodka.

2024-04-23 17:00
Namiot cyrkowy, Iława, ul. Ziemowita