29 kwiecień 2024

Zatrzymali szukanych nie tylko przez polski przez wymiar sprawiedliwości

zdjęcie: Zatrzymali szukanych nie tylko przez polski przez wymiar sprawiedliwości / fot. KPP w Iławie
Okoliczności zatrzymań osób poszukiwanych są różne. Do niektórych dochodzi w trakcie interwencji czy w miejscu zamieszkania. Inni sami zatrzymują policjantów bądź przychodzą do jednostki policji. Tymczasem również w wielu przypadkach do znalezienia się na liście osób poszukiwanych wystarczy niepłacona na czas grzywna.

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi tak m.in. wyglądają poszukiwania osób, które nie chcą się same stawić do zakładu karnego czy na przesłuchanie. Policjanci nie przerywają poszukiwań i sprawdzają kolejne wątki, aby ustalić adresy zamieszkania szukanych osób. Tak było właśnie w przypadku 132 poszukiwanych z powiatu iławskiego zatrzymanych od 1 stycznia 2024 roku. Teraz już wiedzą, że nie unikną odpowiedzialności za popełnione wykroczenia czy przestępstwa.

Kolejnego poszukiwanego w bieżącym roku zatrzymali funkcjonariusze w piątek (26.04.2024 r.). Policjanci, prowadząc czynności, ustalali miejsce przebywania 30-latka. Mężczyzna szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie do ustalenia miejsca pobytu. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latka, po czym sporządzili oświadczenie i zwolnili mężczyznę.

Natomiast poszukiwany 16-latek został zatrzymany przez dzielnicowego. Funkcjonariusz ustalił miejsce, gdzie obecnie znajduje się nastolatek i tam też go zatrzymał. Mieszkaniec Iławy został przetransportowany do Policyjnej Izby Dziecka, skąd pojedzie do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Tymczasem poszukiwanego 29-latka funkcjonariusze zatrzymali w Iławie podczas interwencji. Jak się okazało, mężczyzna często zmieniał, miejsce zamieszkania. 29-latek spożywał alkohol na przystanku autobusowym oraz zaśmiecał miejsce publiczne alkoholem i jedzeniem kiedy podeszli do niego policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zawieźli go do zakładu karnego. 29-latek spędzi tam najbliższe 15 dni.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali w sobotę (27.04.2024 r.) kilka minut po godzinie 21:00 podczas interwencji. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepiać nastolatków. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że mężczyzna dziwnie się zachowywał, mówił głośno do siebie i dzieci się go wystraszyły. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 29-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości we Francji do ustalenia miejsca pobytu. Policjanci sporządzili oświadczenie, po czym mężczyzna został zwolniony.

Natomiast poszukiwana 50-latka została zatrzymana po tym jak policjanci ustalili jej obecne miejsce przebywania Funkcjonariusze, posiadając zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzeniu w zakładzie karnym sprawdzali miejsca, gdzie ostatnio przebywała 50-latka, rozpytywali jej znajomych. I tak w niedzielę kilka minut po 20:00 zatrzymali ją w jednym z lokalnych pustostanów. Kobieta została przewieziona do zakładu karnego, gdzie spędzi 15 dni za popełnione wykroczenia.