4 sierpień 2020

Znęcał się nad ojczymem. Został aresztowany

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 30 -latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoim ojczymem. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po kolejnej domowej awanturze. Teraz podejrzanemu o przemoc w warunkach tzw. „recydywy” może grozić kara nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Zgłaszający dodał, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków, demoluje dom i szarpie mamę. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 30 – latek znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wszczął tym razem awanturę ze swoją mamą, którą wyzywał oraz groził. W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności ustalili, że mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu często wszczyna awantury. A od dłuższego czasu znęca się fizycznie oraz psychicznie nad swoim ojczymem i za to przestępstwo odbywał już karę pozbawienia wolności. Jak ustalili policjanci 30 – latek wyzywa go, grozi pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 30 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie