11 styczeń 2022

Znęcał się nad rodzicami. Sąd zastosował tymczasowy areszt

zdjęcie: Znęcał się nad rodzicami. Sąd zastosował tymczasowy areszt / pixabay/100342
Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 18-latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Susz może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do oficera dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna. Oświadczył, że syn jest nietrzeźwy, wszczął awanturę i straszy, że ich pozabija. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali palący się pojazd, a wokół niego biegającego mężczyznę, który krzyczał, że wszystkich spali. Mężczyzna nie uspokoił się nawet w obecności policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 18-latka, a strażacy ugasili palące się audi. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że młody mieszkaniec gminy Susz od dłuższego czasu znęca się nad rodzicami, a także groził im. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili zarzut 18-latkowi. Sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

http://www.niebieskalinia.info/

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Iława
8.7°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 18:31
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

kiedy
2022-10-10 19:00
miejsce
Iławskie Centrum Kultury -...
wstęp biletowany