15 wrzesień 2020

Znęcał się nad rodziną. Prokurator wobec 29 - latka zastosował policyjny dozór

Wobec 29-letniego mieszkańca gminy Zalewo prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów w gminie Zalewo. Na miejscu ustalili, że 29 – latek wyzywał, szarpał za ubranie oraz uderzył swoją partnerkę w twarz. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Podczas dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo będąc w stanie nietrzeźwości wszczyna awantury, podczas których wyzywa domowników i jest wobec nich agresywny. Policjanci 29 – latkowi przedstawili zarzut a Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, oraz ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Kodeks karny stanowi, że „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie