15 wrzesień 2020

Olsztyn: w pięciu szkołach przypadki koronawirusa

fot. By Antekbojar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36735480
W Olsztynie w pięciu szkołach występują utrudnienia w tradycyjnej nauce w związku z przypadkami zakażenia uczniów lub nauczycieli koronawirusem – poinformowała PAP powiatowy inspektor sanitarny w Olsztynie Teresa Parys.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Parys poinformowała PAP, że w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia uczniów lub nauczycieli koronawirusem we wtorek na zdalny tryb nauczania przeszło m.in. IV LO w Olsztynie oraz Zespół Szkól Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olszynie. W tej drugiej placówce uczy się 730 uczniów, w trybie zdalnym będą się uczyć do 25 września.

Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek poinformował we wtorek, że w ostatnim czasie nauczanie w formie zdalnej lub hybrydowej prowadzi 13 placówek w regionie.

"Najnowsze przypadki to: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Zespół Szkół w Lubawie, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szwarcenowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi. W tej ostatniej placówce jest nauczanie hybrydowe" – poinformował Guzek.

W związku z tym, że kwarantanny obejmują znaczną liczbę osób służby sanitarne przyznają, że spadł na nich ogrom tzw. papierkowej pracy. Dziennie do sanepidu wpływa kilkaset pism od osób objętych kwarantanną, oprócz tego sanepid wydaje decyzje o objęciu kwarantanną kolejnych grup. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie