17 sierpień 2022

Ostatni spacer po wyspie w ramach cyklu Historia jednej ulicy

zdjęcie: Ostatni spacer po wyspie w ramach cyklu Historia jednej ulicy / pixabay/3095682
Najbliższa niedziela będzie kolejną okazją, by w towarzystwie radnych miejskich i miłośników miasta Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego odwiedzić Wielką Żuławę. To już trzecia wyprawa na wyspę organizowana w te wakacje w ramach cyklu edukacyjnego „Historia jednej ulicy”
Poprzednie dwa spacery po wyspie (26 czerwca i 24 lipca) cieszyły się dużym zainteresowaniem, stąd też miasto postanowiło dać możliwośc tym, którzy wcześniej nie mogli skorzystać z oferty spaceru, lub chcieliby ten powtórzyć.
A powtórka nie będzie takim złym pomysłem, bo jak zapowiadają organizatorzy podczas najbliższego, i jednocześnie ostatniego spaceru po Wielkiej Żuławie będzie można usłyszeć nowe opowieści.

Wielka Żuława jest największą wyspą na jeziorze Jeziorak, a jedna z większych wysp śródlądowych w Polsce. Jej powierzchnia zajmuje około 83 hektary.

Najbliższy niedzielny spacer rozpocznie się o godzinie 15:00 na Wielkiej Żuławie. Przeprawa na wyspę we własnym zakresie już od godziny 14:30. Na chętnych na przystani promowej przy ulicy Chodkiewicza, dzięki uprzejmości Ośrodka Wypoczynkowego Bosman, będzie czekać prom.
Łączny koszt przeprawy na wyspę i z powrotem wynosi 10 zł.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania spaceru w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Informacje w tej sprawie publikowane będą na fan-page’u Internetowego Muzeum Iławy pod adresem facebook.com/ilawasprzedlat.

2024-04-23 17:00
Namiot cyrkowy, Iława, ul. Ziemowita