28 sierpień 2020

Warmińsko-mazurskie: 6 osób zakażonych koronawirusem na obozie sportowym

Uczestnicy obozu sportowego w Wilkasach k. Giżycka zakazili się koronawirusem. Tylko wśród mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego pozytywne wyniki ma 6 osób – poinformował PAP warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Zakażenie koronawirusem na obozie sportowym w Wilkasach koło Giżycka służby sanitarne odkryły po tym, gdy u jednego z dzieci uczestniczących w tym wypoczynku wykryto objawy zakażenia, a następnie je potwierdzono.

"Był to przedostatni dzień tego obozu, więc nie rozwiązywaliśmy obozu, jego uczestnicy w naturalny sposób pojechali do domów" – powiedział PAP warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że 27 osób z woj. warmińsko-mazurskiego – uczestników i instruktorów – trafiło na kwarantannę, a u 6 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W obozie w Wilkasach uczestniczyli także mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego i Wielkopolski. Służby sanitarne tych regionów otrzymały pełne informacje o uczestnikach wypoczynku na Mazurach.

W piątek warmińsko-mazurski sanepid poinformował, że badania pensjonariuszy DPS-u w Szczytnie, z którymi kontaktował się ksiądz zakażony koronawirusem. dały negatywne wyniki.

Obecnie w woj. warmińsko-mazurskim z powodu koronawirusa wstrzymano częściowo prace szpitali MSWiA w Olsztynie i powiatowego w Kętrzynie.

Od początku pandemii w regionie zanotowano 857 zakażeń i 8 zgonów. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie