27 lipiec 2020

Kradli kosmetyki i chemię - nie unikną odpowiedzialności

Policyjny dozór oraz nakaz zawiadamiania o planowanym wyjeździe - o zastosowaniu takich środków zadecydował prokurator, by przeprowadzić dalsze postępowanie wobec dwóch 24-latków. Mężczyźni okradali markety z artykułami drogeryjnymi na terenie kilku województw. Teraz ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1188
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Iławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży w jednym z marketów z drogerią. Zgłaszający dodał, że mężczyźni z zabranym towarem odjechali skodą. Oficer dyżurny wysłał najbliższy patrol i tak policjanci z Kisielic zatrzymali w Suszu do kontroli drogowej opisywany samochód. Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego oraz pasażera auta po czym przetransportowali ich do komendy policji. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyźni od kilku miesięcy okradają markety z kosmetykami i chemią, a wszystko to wyszło na jaw dzięki czujności świadka, którzy zanotował numery rejestracyjne pojazdu i natychmiastowej reakcji policji. Straty sklepów to ponad 10 tyś. zł. Mieszkańcy województwa pomorskiego zostali zatrzymani. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom trzech zarzutów. Warto dodać, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Wobec obu 24-latków Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mieszkańcy województwa pomorskiego będą musieli 3 razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji oraz zawiadamiać o zamierzonym wyjeździe z podaniem miejsca pobytu i terminie powrotu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1188
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie