7 wrzesień 2020

Szarpał się z ratownikami medycznymi. Został aresztowany

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 29 – latka. Mężczyzna groził ratownikom medycznym, szarpał ich oraz znieważył słowami wulgarnymi. Jak się później okazało mężczyzna niestosował się również do zakazów sądowych i groził innym osobom a wszystkiego tego dokonał w warunkach tzw. „recydywy”.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze na jednej z lubawskich ulic. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że znany im z wcześniejszych interwencji 29 – latek pokłócił się z ratownikami medycznymi. Jak ustalili policjanci mężczyzna groził funkcjonariuszom, szarpał ich za ubrania oraz znieważył słowami wulgarnymi. Policjanci zatrzymali 29 – latka. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec Lubawy nie stosował się również do zakazu zbliżania się do mamy oraz brata jak również groził swojemu bratu pozbawieniem życia.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec 29 - latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za samo niestosowanie się do zakazu sądowego przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie