Ukradł bluzę. Został zatrzymany

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 58 - latkowi. Mężczyzna włamał się do przystani żeglarskiej, z której ukradł bluzę sportową. Jak się okazało czynu tego dokonał w warunkach tzw. „recydywy”.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że sprawca po wybiciu szyby w przystani żeglarskiej zabrał z niej bluzę sportową po czym oddalił się. Policjanci szybko zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się znany im z wcześniejszych interwencji 58 – latek.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie