8 wrzesień 2020

Zatrzymali szukanych przez wymiar sprawiedliwości

W ręce policjantów z iławskiej komendy policji wpadło kolejnych trzech poszukiwanych. Pierwszy z mężczyzn szukany był przez iławską prokuraturę, kolejni przez sąd. 51 – latek bo nie płacił alimentów a 38 – latek ponieważ oszukiwał. Mieszkańcy powiatu iławskiego zostali już przetransportowani do zakładu karnego.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do zatrzymania 34 - latka doszło na jednej z iławskich ulic. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta i gminy Iława zostali poinformowani o grupie osób, która zakłóca spokój i porządek publiczny. Policjanci pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że jeden ze sprawców interwencji jest poszukiwany przez iławską prokuraturę. Policjanci sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca zamieszkania 48 – letniego mieszkańca Kisielic, po czym zwolnili go.

Kolejnych dwóch poszukiwanych policjanci zatrzymali w miejscach zamieszkania. Funkcjonariusze po otrzymaniu zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania obu mężczyzn. Okazało się, że 51 – latek jak i 38 – latek byli w domu. Mężczyźni zostali zatrzymani a następnie przetransportowani do zakładu karnego. 51 - latek spędzi tam najbliższe 8 miesięcy ponieważ nie płacił alimentów. Natomiast 38 – latek za oszustwa odbędzie karę 2 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie