13 sierpień 2020

Znęcał się nad żoną. Prokurator zastosował dozór

Wobec 32-letniego mieszkańca Iławy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu spożywania alkoholu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, po tym jak znęcał się on psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz groził pozbawieniem życia.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Małżeństwo z 32-latkiem okazało się dla jego ofiary cierpieniem. Kobieta była przez niego wyzywana słowami wulgarnymi, poniżana, mężczyzna groził, że zabije ją i ich wspólne dzieci. Mieszkaniec Iławy znęcając się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną liczył, że nikt się o tym nie dowie, czuł się bezkarny do chwili gdy przyjechali iławscy policjanci. 32 - latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań po czym usłyszał zarzuty. Prokurator zdecydował, że sprawca musi obowiązkowo stawiać na komendzie policji w Iławie, ma zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z żoną oraz ma zakaz spożywania alkoholu i przebywania w miejscach gdzie alkohol jest spożywany.

Kodeks karny stanowi, że „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1211
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie