4 styczeń 2022

Warmińsko-mazurskie: pacjentka zakażona omikronem nie zakaziła otoczenia

"Pacjentka zakażona koronawirusem, wariantem omikron, swoim odpowiedzialnym zachowaniem nie zakaziła otoczenia" – poinformował PAP szef warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko. Dodał, że pacjentka czuje się już dobrze.
REKLAMA

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Janusz Dzisko poinformował PAP, że pacjentka zakażona omikronem przyjechała do woj. warmińsko-mazurskiego przed Bożym Narodzeniem z Wielkiej Brytanii.

"Pacjentka czuła się źle, więc nie pojechała do rodziny, ale zatrzymała się w pustym mieszkaniu i poddała izolacji" – powiedział Dzisko.

"Zbadaliśmy rodzinę pacjentki, nie są zakażeni" – podkreślił Dzisko. Dodał, że zakażona omikronem pacjentka czuje się już dobrze.

We wtorek resort zdrowia poinformował, że w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano we wtorek 536 przypadków kolejnych zakażeń koronawirusa.

Dzisko poinformował PAP, że dzięki nauce zdalnej wygasły ogniska szkolne i obecnie służby sanitarne notują zakażenia domowe. "Niestety tendencja zakażeń jest wzrostowa" – przyznał Dzisko. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie